Znajdujesz się tutaj: nascianie24.pl > Porady dla domu > Kredyt na mieszkanie

Jaki rodzaj farby wybrać do malowania ścian?

Wyróżniamy różne rodzaje farb do malowania ścian. Jaki rodzaj farby wybrać do malowania ścian? Jedne nadają się bardziej, inne mniej. Jedne wyglądają przepięknie, inne zaś są po prostu praktyczne. Warto więc poznać wszystkie rodzaj farb do ścian w pokojach, aby w ten sposób wybrać taką która usatysfakcjonuje nas najbardziej i skutej będziemy zadowoleni. Dostosowanie farby na ścianę do przede wszystkim wzięcie pod uwagę swoich potrzeb i oczekiwać względem niej.
Farby emulsyjne w zasadzie nie posiadają za wiele wad. Są to farby wodne i nadają się praktycznie do każdej powierzchni. Szybko schną, łatwo się rozprowadzają i w zasadzie nie wydzielają przy schnięciu niechcianych, szkodliwych substancji. Wytwarzają za to parę wodną, jednak to sprzyja oddychaniu ściany, dzięki czemu nie pęka ona tak szybko. Wśród farb emulsyjnych wyróżniamy przez rodzaj spoiwa łączącego farby akrylowe i farby winylowe. Te pierwsze łączą się za pomocą akrylu i są bardzo trwałe. Ułatwiają lepsze oddychanie ściany. Są zmywalne i przy tym wytrzymałe. Jaki rodzaj farby wybrać do malowania ścian? Farby winylowe natomiast zapewniają nam gładką powierzchnię i mimo że również się zmywają, to jednak intensywniejsze użycie wody sprawia, że stają się wyblakłe.
Farby lateksowe, choć bywają bardzo drogie, to jednak sprawdzają się z reguły na nowe powierzchnie, świetnie kryją wióry czy płyty gipsowo-kartonowe. Są one odporne na wilgoć, w związku czym świetnie będą się nadawały do pomieszczeń takich jak kuchnia czy łazienka. Są odporne również na działanie promieni słonecznych.
Innym rodzajem są jeszcze farby klejowe. Formą spoiwa takiej farby są różnego rodzaju kleje rozpuszczalne w wodzie. Jaki rodzaj farby wybrać do malowania ścian? Mimo że ten rodzaj farby bywa bardzo trwały i jest odporny na zniszczenia, to jednak bardzo trudno usuwa się z niego różnorodne zanieczyszczenia przez co jest to farba raczej niezmywalna.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.